Birlikte Materyali

Birlikte Materyali, öğrenme ortamlarında karar alma süreçlerini desteklemek için üretildi.

 

Sınıfta birlikte yaşamı sürdürebilmek için ihtiyaç duyulan kararları, herkesi kapsayan katılımcı bir süreçle almak ve uygulamak birlikte karar alma süreçleriyle mümkün olur. Kendi yaşamlarına dair söz sahibi olmak çocukların sosyal ve bilişsel gelişimlerini ve böylelikle birey olma süreçlerini destekler. Öğretmenlerin sınıflarında birlikte karar süreçlerini geliştirmesi çocukların bireysel olarak, sınıfın da bir topluluk olarak desteklenmesi, güçlenmesine yol açar.

 

Materyal, Sınıf Çemberi uygulamalarında çember ile anlaşmalar yapma ve sürdürmeyi birlikte karar alma süreçleri ile destekliyor. Birlikte Materyali’ni çember haricinde de sınıfınızın ihtiyaçlarına göre kullanabilirsiniz.

 

Poster ve kılavuzdan oluşan Birlikte Materyali’ni indirmek için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Birlikte Kılavuzu

Birlikte Kılavuzu’nun amacı, birlikte karar süreçlerinde öğretmenin çocuklarla ortak bir yol bulmasını kolaylaştırmak ve birlikte karar alma deneyimlerinin anlamlı, keyifli etkiler yaratmasını ve öğrenmeyi desteklemesini sağlamaktır.

 

Aşağıdaki butondan kılavuzu indirebilirsiniz.

Birlikte Posteri

Birlikte Posteri sınıflarda birlikte karar alma süreçlerini kolaylaştıran adımları açıklıyor. Poster üzerinde yer alan 5 adımı kullanarak sınıfınızda karar alma süreçlerini kolaylaştırabilirsiniz.

 

Aşağıdaki butondan posteri indirebilirsiniz.