Anlaşalım Materyali

Anlaşalım Materyali, öğrenme ortamlarında anlaşmazlık çözümü süreçlerini desteklemek için üretildi. Materyal, Anlaşalım Kitapçığı, Anlaşmazlıkla Bağ Kurma Posteri ve Anlaşmazlık Vaka Kartları’ndan oluşmakta.

 

Öğrenme ortamlarında anlaşmazlık, ihtiyaçları karşılama yollarının çatışması olarak tanımlanır ve yeni öğrenmeler için bir fırsat niteliği taşır. Anlaşalım Materyali’ni kullanarak sınıflarınızda yeni öğrenmelere alan açabilirsiniz.

 

Sınıf Çemberi’nin anlaşmazlık çözümünü konu alan haftalar için üretilen materyali sınıf ikliminin ihtiyaçları doğrultusunda tüm anlaşmazlık çözümü süreçlerinde kullanabilirsiniz.

 

Anlaşalım Kitapçığı, Anlaşmazlıkla Bağ Kurma Posteri ve Anlaşmazlık Vaka Kartları’nı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Anlaşalım Kitapçığı

Anlatalım Kitapçığı, Anlaşmazlıkla Bağ Kurma Posteri ve Anlaşmazlık Vaka Kartları’nın sınıflarda kullanımına dair bilgilendirme, öneri ve ipuçları içeriyor.

 

Aşağıdaki butondan kitapçığı indirebilirsiniz.

Anlaşmazlıkla Bağ Kurma Posteri

Anlaşmazlıkla Bağ Kurma Posteri’nin üzerindeki anlaşmazlık çözümü için barışçıl bir yol sunan sorular ile çocukların tanıştırabilir ve böylece anlaşmazlıkla bağ kurmalarını destekleyebilirsiniz. 

 

Aşağıdaki butondan posteri indirebilirsiniz.

Anlaşmazlık Vaka Kartları

Anlaşmazlık Vaka Kartları ile anlaşmazlık üzerine düşünmeyi somutlaştırabilir, anlaşmazlığın yeniden bağlantı kurmak için bir fırsat olduğuna dikkat çekebilirsiniz.

 

Aşağıdaki butondan kartları indirebilirsiniz.