Duygu ve İhtiyaç Seti

Duygu ve İhtiyaç Seti, öğrenme ortamlarında sosyal duygusal öğrenme ve çocuk katılımını hayata geçirmek için üretildi. Öğrenme ortamındaki tüm bireylerin kendini ifade etmesine, birbirlerini dinlemesine ve anlamasına yol açmak, çocukların katılım hakkının hayata geçebilmesinin başlangıç noktasıdır. Setin çocukların önce kendileriyle daha sonra birbirleriyle bağlantı kurup duygu ve ihtiyaçlarını ifade edebilmelerinin önünü açacağını ve böylece katılım yolculuğunda güvenli bir başlangıç yapabilmelerini kolaylaştıracağını düşünüyoruz.

 

Duygu ve İhtiyaç Seti, Duygu ve İhtiyaç Kartları’yla birlikte Duygu ve İhtiyaç Posterleri’nden oluşuyor. Aşağıdaki bağlantılardan setin içeriklerine ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Kartları ve posterleri Sınıf Çemberi’nde uygulayabileceğiniz gibi, sınıfınızın ihtiyaçlarına göre çember haricinde de kullanabilirsiniz.

Duygu ve İhtiyaç Kartları

Duygu ve İhtiyaç Kartları, 41 duygu ve 4 ihtiyaç kartının yanında, kartların kullanımına dair örnekler ve oyunlar içeren el kitapçığından oluşuyor. Kartların tasarımları, çocukların katkıları ve geri bildirimleri ile tamamlandı.

 

Aşağıdaki butonlara tıklayarak kartları siyah ve beyaz olarak indirebilir, çıktısını alarak kullanabilirsiniz.

Duygu ve İhtiyaç Posterleri

Duygu ve İhtiyaç Posterleri, duygu ve ihtiyaç okuryazarlığı gelişimine katkı sunma niyetiyle hazırlandı. Posterleri, üzerlerindeki duygu ve ihtiyaç ifadelerinin altında bulunan ”yavaşla, fark et, ifade et” adımlarının kolaylaştırıcılığında, bulunduğunuz ortamda katılımı ve barışı sağlamayı kolaylaştırabilirsiniz.

 

Aşağıdaki butonlara tıklayarak kartları siyah ve beyaz olarak indirebilir, çıktısını alarak kullanabilirsiniz.